Δεύτερη συνάντηση του Τμήματος Ένταξης

19 Nov
0 comment

Τη Δευτέρα, 18-11-2019 πραγματοποιήθηκε στη Βιβλιοθήκη του Σχολείου μας, η δεύτερη ενημερωτική συνάντηση του Τμήματος ένταξης σε συνεργασία με την Επιτροπή Διαχείρισης της Βιβλιοθήκης του σχολείου μας με θέμα την ανάπτυξη του προφορικού λόγου και την επικοινωνία. Πάνω σε αυτό το σημαντικό για την ανάπτυξη των παιδιών θέμα, μας καθοδήγησαν και συζήτησαν μαζί μας οδηγίες και πρακτικές, ο κύριος Γιάννης Κορατζόπουλος, δάσκαλος του Τμήματος ένταξης του Σχολείου μας και λογοθεραπευτής και οι κυρίες Μαστοράκη Μαριγιάννα, ψυχολόγος στο σχολείο μας και Δόικα Αριάδνη, κοινωνική λειτουργός. Όλοι μας είχαμε την ευκαιρία να αποκτήσουμε νέες γνώσεις στο πως αναπτύσσεται ο λόγος και η προφορική ομιλία των παιδιών αλλά και με ποιο τρόπο διαμορφώνεται η δυναμική της σύγχρονης οικογένειας σε θέματα επικοινωνίας. Οι ευκαιριες για την προωθηση του προφορικού λογου είναι πολύ σημαντικές και συνδέονται άμεσα και με την ανάπτυξη του γραπτού λόγου.

Επόμενη συνάντηση τη Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 19:00 με θέμα το Διαδίκτυο. Σας περιμένουμε όλους!

Leave your thought