Τέλεση αγιασμού για την έναρξη της σχολικής χρονιάς

16 Sep
0 comment

Την Τρίτη 15-9-2020, τελέστηκε στο 10ο Δημοτικό  Σχολείο Καλαμάτας ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς υπό την παρουσία του αρχιμανδρίτη του Ι.Ν Αναστάσεως Αλέξιου και την παρουσία των εκπαιδευτικών και μαθητών του σχολείου. Ο αρχιμανδρίτης ευχήθηκε καλή αρχή και δύναμη σε αυτή την δύσκολη χρονιά που διανύουμε σε μαθητές και εκπαιδευτικούς τονίζοντας την σημασία  της γνώσης για την ποιότητα της καθημερινότητας μας.

Στον αγιασμό του σχολείου μας παρευρέθηκε και ο αντιδήμαρχος Καλαμάτας κος Μπάκας, ο οποίος ευχήθηκε καλή σχολική χρονιά. Το λόγο πήρε ύστερα ο διευθυντής του σχολείου μας, ο οποίος με τη σειρά του ευχήθηκε καλή δύναμη σε όλους, υπενθύμισε όλους τους κανόνες που πρέπει να ακολουθήσουμε στο σχολείο για να είμαστε ασφαλείς και υπογράμμισε την αξία της αισιοδοξίας και της δημιουργικότητας για τη φετινή σχολική χρονιά.

Καλή χρονιά με αισιοδοξία και χαμόγελο!

Leave your thought