Παράδοση Αθλητικού Υλικού

11 Oct
0 comment

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε στο σχολείο μας ο εορτασμός της πανελλήνιας ημέρας σχολικού αθλητισμού.

Νωρίς το πρωί, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας, παρέδωσε στον Διευθυντή και τις γυμνάστριες, τον εξοπλισμό για το μάθημα της Γυμναστικής και των λοιπών αθλητικών δραστηριοτήτων.

Τα χρήματα για την αγορά του παραπάνω εξοπλισμού προέρχονται από τα έσοδα της περσινής Χριστουγεννιάτικης εορταγοράς (bazaar) που είχε οργανώσει ο Σύλλογος.

Θυμίζουμε πως ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων είχε δεσμευτεί, ότι τα έσοδα από τη Χριστουγεννιάτικη εορταγορά, θα χρησιμοποιηθούν για την αγορά εξοπλισμού για το μάθημα της Γυμναστικής και το εργαστήριο Φυσικής. Πέρυσι είχε αγοραστεί ο εξοπλισμός για το εργαστήριο Φυσικής και με την αγορά του αθλητικού υλοποιείται στο ακέραιο η δέσμευσή τους.

Τους ευχαριστούμε πολύ για την πολύτιμη συνεργασία και συμβολή τους στο εκπαιδευτικό μας έργο.

Leave your thought