Ανταλλαγή Χριστουγέννιατικων καρτών!

10 Dec
0 comment

Βρισκόμαστε σε απόσταση αναπνοής από τις διακοπές των Χριστουγέννων και οι μαθητές της Ε΄ τάξης του Σχολείου μας ετοίμασαν χειροποίητες Χριστουγεννιάτικες κάρτες για να στείλουν τις ευχές τους σε όλη την Ευρώπη.

Συγκεκριμένα, η Πέμπτη  τάξη συμμετέχει σε ένα πρόγραμμα ανταλλαγής καρτών e-Twinning (https://www.etwinning.net/en/pub/index.htm).

Μαθητές και μαθήτριες από 14 σχολεία της Ευρώπης δημιουργούν χριστουγεννιάτικες κάρτες ανταλλάσσοντας ευχές για τα Χριστούγεννα και το νέο έτος!!!

Κάθε σχολείο, έστειλε κάρτες στα υπόλοιπα συνεργαζόμενα σχολεία τα οποία προέρχονται από 11 διαφορετικές χώρες: Ελλάδα, Πολωνία, Ιταλία, Αυστρία, Ολλανδία, Τουρκία, Ισπανία, Σλοβακία, Γαλλία, Ρουμανία και Εστονία.

Οι μαθητές του Σχολείου μας με όρεξη και φαντασία ετοίμασαν υπέροχες κάρτες οι οποίες ξεκίνησαν το ταξίδι τους χθες, με σκοπό να στείλουν το μήνυμα για αγάπη, ειρήνη και χαρά σε όλη την Ευρώπη.

Αναμένοντας λοιπόν τις κάρτες από τα υπόλοιπα σχολεία, πάρτε μια μικρή γεύση από τις δημιουργίες των παιδιών μας……

card2 card3 card4 card5 card6 card7 card9 card11

Leave your thought