Ενημέρωση για το ACTIVE SCHOOL DAYS

02 Nov
0 comment

Η πρώτη ενημέρωση για το πρόγραμμα ACTIVE SCHOOL DAYS στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας, πραγματοποιήθηκε χθες 1 Νοεμβρίου στο χώρο της Βιβλιοθήκης. Η ενημέρωση απευθυνόταν τόσο στον Σύλλογο Διδασκόντων όσο και στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας.

Στο επίκεντρο της παρουσίασης ήταν το σχέδιο ERASMUS στο οποίο συμμετέχουμε, το Φινλανδικό πρόγραμμα «Finnish School on the Move» αλλά και η διάχυση των εμπειριών που αποκτήθηκε από την πρώτη διακρατική μας συνάντηση στο SALO της Φινλανδίας. Οι εκπαιδευτικοί που είχαν επισκεφθεί το σχολείο συντονιστή (Tupuri Koulu) μίλησαν αναλυτικά για τις νέες ιδέες και τις καλές πρακτικές που τους εντυπωσίασαν.

Όλοι οι παρευρισκόμενοι ενθουσιάστηκαν με την συμμετοχή του Σχολείου μας στο συγκεκριμένο πρόγραμμα και δεσμεύτηκαν ότι θα συμβάλλουν, ο καθένας από την μεριά του, για την όσο το δυνατό καλύτερη διεξαγωγή του.

Leave your thought