Επέτειος 17 Νοέμβρη

17 Nov
0 comment

Με μια ξεχωριστή γιορτή μνήμης τίμησαν την επέτειο της 17 Νοέμβρη οι μαθητές της Ε? τάξης , στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Ξεκινώντας τη γιορτή η δασκάλα κ. Γεωργία Παπαδολιοπούλου, μας θύμισε τα γεγονότα εκείνης της περιόδου.

Στη συνέχεια οι μαθητές της Ε? τάξης , με τους δασκάλους τους κ. Γιώργο Κοσμόπουλο και κ. Παναγιώτα Παπανικολάου, μας παρουσίασαν μέσα αρχικά το χρονικό όλης της δύσκολης αυτής περιόδου, με ποιήματα και σκετς αποτυπώνοντας τα γεγονότα της εποχής . Η γιορτή πλαισιώθηκε με τραγούδια τα οποία  επιμελήθηκε η μουσικός μας κ. Μαίρη Παραρά. Tα σκηνικά ήταν δημιουργία των μαθητών με την καθοδήγηση της κ. Μαρίας Μπουρίκα.

Μετά το πέρας της εκδήλωσης αντιπροσωπεία μαθητών επισκέφθηκε το Παπαδοπούλειο Γηροκομείο όπου παρουσίασαν μέρος της εκδήλωσης που είχαν ετοιμάσει και συζητώντας με τους ενοίκους προβληματισμούς του παρόντος και του παρελθόντος..

Leave your thought