Τα ψάλλαμε….

20 Dec
0 comment

Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά αντιπροσωπεία των μαθητών του σχολείου μας επισκέφθηκε το Αλεξανδράκειο γηροκομείο της πόλης μας.  Συγκεκριμένα 20 μαθητές και μαθήτριες από την Δ? & την ΣΤ? τάξη τραγούδησαν μαζί με τους ηλικιωμένους Χριστουγεννιάτικα και Πρωτοχρονιάτικα κάλαντα από όλη την Ελλάδα.

Στη συνέχεια οι μαθητές μαζί με τον Διευθυντή του Σχολείου Γιάννη Χριστόπουλο και τη Μουσικό Μαίρη Παραρά συνάντησαν τον Δήμαρχο Θανάση Βασιλόπουλο στο Δημαρχείο. Τα παιδιά έψαλλαν κάλαντα ειδικά διασκευασμένα για τον Δήμαρχο και την Πόλη μας και προσέφεραν στο Δήμαρχο ως δώρο ορισμένες κατασκευές, τις οποίες έφτιαξαν τα ίδια. Ο Δήμαρχος ευχαρίστησε θερμά τα παιδιά δεδομένου ότι επρόκειτο για το πρώτο Σχολείο, μαθητές του οποίου τού είπαν τα κάλαντα και έδωσε τις καλύτερες ευχές του για τα Χριστούγεννα και το Νέο Έτος.

Leave your thought