Κάλαντα από τους μαθητές μας

22 Dec
0 comment

Αντιπροσωπεία μαθητών και εκπαιδευτικών του Σχολείου μας επισκέφτηκαν σήμερα 22 Δεκεμβρίου το Αλεξανδράκειο Γηροκομείο, το Παπαδοπούλειο Ίδρυμα και τον Δήμαρχο Καλαμάτας.

Τα παιδιά μας σε κλίμα γιορτινό, συγκίνησης χαράς και αγάπης αρχικά τραγούδησαν κάλαντα απ’ όλη την Ελλάδα στους ηλικιωμένους της πόλης μας.

Στη συνέχεια επισκέφθηκαν το Παπαδοπούλειο Ίδρυμα όπου τους περίμενε ο Άι – Βασίλης, έψαλαν τα κάλαντα, πρόσφεραν και έλαβαν γλυκά και δώρα και αντάλλαξαν ευχές για υγεία και αισιοδοξία.

Τέλος, στο καινούριο Δημαρχείο, τα παιδιά συναντήθηκαν με τον Κο Β. Νίκα,είπαν τα κάλαντα ειδικά διαμορφωμένα γι΄αυτόν και την πόλη μας, αντάλλαξαν ευχές και έδωσαν την υπόσχεση να συναντηθούν και τη νέα τη χρονιά.

kal3 kal2 kal4 kal5

kal6