Καλή Σχολική Χρονιά!!!

11 Sep
0 comment

Με χαμόγελα και αισιοδοξία ξεκίνησε η νέα σχολική χρονιά στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμάτας.

Από νωρίς το πρωί το προαύλιο γέμισε με παλιούς και νέους μαθητες που ήρθαν για να παρακολουθήσουν τον καθιερωμένο Αγιασμό.

Στη συνέχεια ο Διευθυντής Κος Χριστόπουλος καλωσόρισε τα παιδιά και τόνισε την αναγκαιότητα συνεργασία μεταξύ εκπαιδευτικών, γονιών και φορέων προκειμένου το Σχολείο να αποτελέσει πηγή χαράς, παιδείας και γνώσης για τους μαθητές του.

Χαιρετισμούς απηύθυναν επίσης η Αντιπεριφερειάρχης της Π.Ε. Μεσσηνίας Κα Ελένη Αλειφέρη, ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Κος Παναγιώτης Πετρόπουλος, ο Δήμαρχος Καλαμάτας Κος Παν. Νίκας και ο Πρόεδος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Κος Κων/νος Μουρτζανός.

Τα παιδιά ενημερώθηκαν για τις αλλαγές που αφορούν στη λειτουργία του Σχολείου και αφού μπήκαν στις νέες τους αίθουσες πήραν τα καινούρια τους βιβλία.

Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά σε όλους!!!

Leave your thought