Καλωσόρισμα των παιδιών και των γονέων και κηδεμόνων της Α? τάξης

18 Sep
0 comment

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 17/9/2017, με φροντίδα του Συλλόγου μας, η γιορτή καλωσορίσματος των παιδιών και των γονέων και κηδεμόνων της Α? τάξης, στο νέο τους Σχολείο.
Οι μικροί μας φίλοι είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν σε ένα διαδραστικό μουσικοκινητικό δρώμενο που ετοίμασε η κα Ελένη Χριστίδου και η ομάδα Τσακμπόμ, γεμάτο παιχνίδια και τραγούδια, βασισμένο στην ιστορία του εγωιστή γίγαντα του Όσκαρ Ουάιλντ κι έτσι να γνωριστούν μεταξύ τους, να διασκεδάσουν και να βιώσουν την έννοια της ομάδα, καλωσορίζοντας τη νέα σχολική χρονιά με τον πιο χαρούμενο τρόπο.
Οι μεγάλοι είχαμε την ευκαιρία να γνωριστούμε και να συζητήσουμε για το Σύλλογο και τις δράσεις του. Παράλληλα ξεναγηθήκαμε στους χώρους του σχολείου από τον Διευθυντή κο Χριστόπουλο, και επισκεφτήκαμε την βιβλιοθήκη μας όπου η κα Παναγιώτα Παπανικολάου με την κα Αθανασία Θεοχάρη μας ενημέρωσαν για την λειτουργία και τις δραστηριότητες της βιβλιοθήκης. Στο τέλος μικροί και μεγάλοι γευτήκαμε τα εδέσματα και γλυκίσματα που έφεραν οι νέοι μας φίλοι.
Καλό ξεκίνημα στους μικρούς μας φίλους.

Leave your thought