Τελευταία ημέρα για το ASD στο σχολείο μας

06 Apr
0 comment

Μια πολύ έντονη ημέρα ήταν η σημερινή για τους Active School Days εκπαιδευτικούς που επισκέφθηκαν το Σχολείο μας. Ξεκινήσαμε με παρακολούθηση μαθημάτων και με ιδέες από τους Έλληνες εκπαιδευτικούς για την αύξηση της κίνησης κατά τη διάρκεια των μαθημάτων. Στη συνέχεια κάναμε την καθιερωμένη μας πρωινή γυμναστική που αυτή την φορά ήταν αφιερωμένη στην ισπανική ομάδα.

Ύστερα από ένα σύντομο διάλειμμα οι μαθητές της ΣΤ τάξης παρακολούθησαν ένα εισαγωγικό εργαστήριο για τη χρήση της εφαρμογής GarageBand που θα χρειαστεί σε όσους θελήσουν να συνθέσουν ένα κομμάτι για τον διανωνισμό που θα αναδείξει το τραγούδι του προγράμματος.

Ακολούθησαν εργασίες και συζητήσεις για το πρόγραμμα, τις τελευταίες εκκρεμότητες και τις λεπτομέρειες για την επόμενη συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί την πρώτη εβδομάδα του Ιουνίου στο Turku της Φινλανδίας. Ολοκληρώθηκαν επίσης τα πρακτικά της συνάτησης και δώθηκαν σε όλους οι βεβαιώσεις παρακολούθησης και αναμνηστικά.

Leave your thought