Διαγωνισμός Λογότυπου για το Active School Days

01 Mar
0 comment

Το πρόγραμμα Erasmus στο οποίο συμμετέχει το Σχολείο μας με τίτλο «Active School Days»χρειάζεται ένα λογότυπο. Έτσι, οι μαθητές των Σχολείων της Φινλανδίας, της Ιταλίας, της Ισπανίας και της Ελλάδας που το επιθυμούσαν σχεδίασαν το λογότυπο όπως αυτοί θα το ήθελαν. Κάθε σχολείο επέλεξε τα πέντε καλύτερα σχέδια.

Τα 20 καλύτερα λογότυπα, και από τις 4 χώρες, μπήκαν στη διαδικασία ψηφοφορίας που διήρκησε μέχρι τις 28 Φεβρουαρίου. Στην ψηφοφορία έλαβαν μέρος μόνο οι μαθητές των Σχολείων, οι οποίοι υπέβαλαν ηλεκτρονικά την δική τους προτίμηση.

Το 10ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμάτας συμμετείχε στην διαδικασία με τα ακόλουθα σχέδια:

Ωστόσο, το logo που ψηφίστηκε από τους μαθητές και των τεσσάρων σχολείων, ως το καλύτερο είναι το ακόλουθο:

Leave your thought