Οικονομική ενίσχυση μαθήτριας του 8ου Δ.Σ. Καλαμάτας

27 Oct
0 comment

Αγαπητοί γονείς,

Η μικρή Αναστασία 7 ετών, μαθήτρια του 8ου Δημοτικού σχολείου Καλαμάτας, αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα υγείας και πρέπει το συντομότερο δυνατό να χειρουργηθεί στον εγκέφαλο, σε εξειδικευμένο κέντρο στις Η.Π.Α. Σύμφωνα με την έκκληση της οικογένειάς της και των δασκάλων της, για τη δύσκολη αυτή επέμβαση απαιτούνται 700.000 ευρώ.

Η  περιπέτεια της μικρής  έχει συγκινήσει βαθύτατα όλους μας και έχει προκαλέσει μεγάλη κινητοποίηση στην πόλη μας. Το σχολείο μας, με ιδιαίτερη ευαισθησία πρωτοστατεί πάντα σε ζητήματα ενίσχυσης συνάνθρωπων μας που έχουν ανάγκη, έτσι και τώρα  με μεγαλύτερο ζήλο, μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί  θα σταθούμε αλληλέγγυοι στην Αναστασία.

Ο Σύλλογος διδασκόντων του  10ου Δημοτικού Καλαμάτας σε συνεννόηση με το Σύλλογο Γονέων ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ να τοποθετηθεί σε κάθε τάξη κουμπαράς αλληλεγγύης για τη μικρή Αναστασία.

Ας προσφέρουμε όλοι μας μια μικρή βοήθεια και ας ευχηθούμε τα καλύτερα για αυτή !!

Τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν θα κατατεθούν στον ειδικό λογαριασμό που θα ανοίξει για αυτό το σκοπό.

Ο Διευθυντής του Σχολείου

Γιάννης Χριστόπουλος