Προσφορά του συλλόγου γονέων στο 10o Δ.Σ. Καλαμάτας

27 Sep
0 comment

Για μια ακόμη φορά ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας στέκεται δίπλα σε μαθητές και εκπαιδευτικούς.

Η πρόεδρος Δήμητρα Δημοπούλου, η ταμίας Χριστίνα Βλάσση και το μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Γιάννης Νικόπουλος  παρέδωσαν  σύγχρονη επαγγελματική απολυμαντική σκούπα αξίας 2.500 ευρώ προκειμένου να βοηθήσει την προσπάθεια των  καθαριστριών  για καθαρό σχολείο.

Η  δημιουργία ενός σχολείου με οργάνωση με  ασφάλεια, χώρου εξωστρέφειας, χαράς και γνώσης  είναι για τους εκπαιδευτικούς αδιαπραγμάτευτη προτεραιότητα και υποχρέωση στα παιδιά μας. Η τήρηση των υγειονομικών κανόνων εν μέσω πανδημίας είναι  ευθύνη όλων μας και η προσφορά του συλλόγου πολύτιμη συμβολή  σε αυτή την προσπάθεια.

Εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες στους γονείς του σχολείου μας για τη διαρκή και  ολόθερμη στήριξη  τους.

Ο Διευθυντής του Σχολείου

Γιάννης Χριστόπουλος