ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ”WATER ROCKET CHALLENGE 2018”

17 May
0 comment

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ  ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΥΔΡΟΠΥΡΑΥΛΩΝ ”WATER ROCKET CHALLANGE 2018”   ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ  ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΣΥΝΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ Δ/ΝΣΗΣ ΠΡΩΤ/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ , ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ ΠΡΩΤ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ,ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ ΔΕΥΤ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ , ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ, ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ ΜΠΟΥΓΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18 ΜΑΙΟΥ 2018 .

Ο ΥΔΡΟΠΥΡΑΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑ ΕΠΟΠΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ, ΕΥΡΕΩΣ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΕ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΑΜΕΡΙΚΗ, ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΘΕΜΑΤΙΚΕΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΒΙΩΜΑΤΙΚΗΣ ΜΑΘΗΣΗΣ.
ΑΦΟΡΑ ΑΦΕΝΟΣ ΤΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ,  ΚΑΘΩΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ, ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ , ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ,ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ , ΦΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΩΝΤΑΣ ΤΙΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ , ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΚΤΟΞΕΥΣΗΣ .
ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ , ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ.
Ο ”WATER ROCKET” ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ  ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΚΕ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ”ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ” .
ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ  ”ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ”  ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΑΞΕΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΘΕΡΜΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥΣ , ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ.
ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ  ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ  ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ …
                       ” ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ  ΑΠΟΣΤΟΛΗ”
ΒΑΡΕΛΛΑ ΕΛΕΝΗ   ΣΤ’