Τέλεση αγιασμού 11-9-2017

12 Sep
0 comment

Με αισιοδοξία ξεκίνησε τη Δευτέρα 11-9-2017 η νέα σχολική χρονιά.

Στον αγιασμό στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμάτας, παρέστησαν ο δήμαρχος Παναγιώτης Νίκας, η αντιπεριφερειάρχης Ελένη Αλειφέρη και ο περιφερειακός διευθυντής Εκπαίδευσης Πελοποννήσου Πάνος Πετρόπουλος, που έδωσαν ευχές για καλή σχολική χρονιά και υγεία.

Τα παιδιά και ιδιαίτερα τα πρωτάκια καλωσόρισε ο διευθυντής του σχολείου Γιάννης Χριστόπουλος.

Ο κ. Πετρόπουλος σημείωσε την επάρκεια και την πληρότητα των σχολείων σε διδακτικό προσωπικό.

Ο Δήμαρχος ευχήθηκε στα παιδιά καλή και ευλογημένη σχολική χρονιά, καλή πορεία στο δρόμο της μάθησης, ενώ έδωσε ευχές για καλή δύναμη στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς, σ? αυτούς τους δύσκολους καιρούς, ώστε να μπορούν να υποστηρίξουν τα παιδιά τους στον αγώνα της μόρφωσης.

Η Αντιπεριφερειάρχης ευχήθηκε στα παιδιά, στους εκπαιδευτικούς αλλά και στους γονείς των μαθητών, καλή σχολική χρονιά, με υγεία και πρόοδο για όλους.

Leave your thought