Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις του Σχολείου μας!

08 Dec
0 comment

.ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ- ΓΙΟΡΤΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

•  Οι τάξεις Α΄ και Β΄ με την επιμέλεια των δασκάλων και των εκπαιδευτικών των τάξεων ετοιμάζουν και θα μας παρουσιάσουν τις χριστουγεννιάτικες γιορτές

Α΄ τάξη : Τρίτη 20/12 και ώρα 6.00 το απόγευμα

Β΄ τάξη : Τετάρτη 21/12 και ώρα 6.30 το απόγευμα

•  Αντιπροσωπεία του σχολείου μας αποτελούμενη από μαθητές και εκπαιδευτικούς θα επισκεφτούν την Πέμπτη 22/12, το Γηροκομείο Καλαμάτας, το Παπαδοπούλειο Ίδρυμα και το Δήμαρχο Καλαμάτας προκειμένου να ψάλλουν τα κάλαντα και να ανταλλάξουν ευχές.
  •  Εορταστική αγορά θα λειτουργήσει στο σχολείο από 19 έως και 21/12 με ευθύνη του Συλλόγου Γονέων, με έργα και κατασκευές που επιμελήθηκαν μαθητές και γονείς.

Στην εορταγορά θα συμμετάσχει και η Σχολική Βιβλιοθήκη μας.

pazari

ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Στην χριστουγεννιάτικη μουσική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 17/12 και ώρα 8:30 το απόγευμα στο Αμφιθέατρο του Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας θα συμμετάσχουν μαθητές του σχολείου μας.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ-ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Leave your thought